Жаңа аудиторияның ашылуы

2023-11-23 | Жаңалықтар

ПРОФЕССОР АРАП ЕСПЕНБЕТОВ КАБИНЕТІНІҢ АШЫЛУЫ ӨТТІ

2021 жылдан бастап Shakarim University-де "Семей рухы" кешенді жобасы іске асырылуда, оның негізгі міндеттерінің бірі біздің өңірдің танымал адамдарын ілгерілету болып табылады. Жоба аясында бірқатар маңызды іс-шаралар өткізілді: кітапханалар, ғылыми кабинеттер, зертханалар ашылуда. Осыған байланысты филология ғылымдарының докторы, профессор, "Қазақ КСР Халық ағарту ісінің үздігі", ҚР еңбек сіңірген қайраткері Арап Еспенбетовтың кабинеті ашылды.

Мамандандырылған аудиториялардың ашылу салтанаты Басқарма төрағасы-ректор Бауыржан Ергембековтың қатысуымен өтті. Ол жаңа кабинеттерде оқу студенттерге жайлы және заманауи жағдайда сапалы білім алуға мүмкіндік беретінін атап өтті. Сонымен қатар, профессордың еңбектерімен және шығармашылығымен танысып, оның дәрістеріне қатысу. Сондықтан университетте оқу аудиторияларын жаңғырту процесі жалғасатын болады.

Айта кетейік, аудитория заманауи жабдықтармен жабдықталған, ыңғайлы трансформацияланатын оқу орындары бар. Профессордың жеке кітапханасынан аудиторияға 800-ге жуық құнды кітаптар сыйға тартылды. Олардың арасында 1960 жылдардан бастап газеттер мен журналдар, көне кітаптардың көшірмелері бар. Бұл өз кезегінде жас зерттеушілерге ғылыммен айналысуға тамаша мүмкіндік береді.

Іс-шара барысында "Профессор Арап Сламұлы Еспенбетовтің Ғылым мектебі" кітабының тұсаукесері өтті. Онда көрнекті ғалым Арап Еспенбетовтың жетекшілігімен докторлық, кандидаттық, магистрлік диссертация қорғаған оқушылар туралы мәліметтер жинақталған.

Естеріңізге сала кетейік, Арап Слямович 1961-1965 жылдары Семей мемлекеттік педагогикалық институтының тарих-филология факультетінде оқыған. 1967 жылы Семей мемлекеттік педагогикалық институтында оқытушылық қызметін бастады. Қазіргі уақытта ол Шәкәрім университетінің "Абай және ұлттық руханият" ғылыми-зерттеу орталығының жетекшісі.